Loading cart contents...
Zobacz koszyk Do kasy
Koszt zamówienia:

O sobie

Rękodzieło to moje małe hobby.

Wiecie – to ta rzecz przy której czas płynie w sposób płynny. Bez rozważań co gdzie jak i kiedy, gdy w tle leci muzyka a ja mogę sobie dłubać w swoim małym warsztacie. Na początku zwykła zajawka, później małe plany. A teraz?

A teraz większa pewność siebie. I robienie tego co mnie najbardziej w danej chwili rusza – czy to mechanizm zegarka, czy dziwny świecący kształt zatopiony w żywicy.

Pomysłów mam stanowczo więcej niż czasu na nie – ale możecie być pewni że niejednokrotnie Was czymś zaskoczę.
Dziwna podstawka pod laptopa? Świecące pudełeczko? A może lampa zrobiona z deski longboardowej? To i wiele innych rzeczy będzie pojawiać się tutaj na stronie.

Już teraz po czasie, gdy zdobyłem doświadczenie, odpowiednie narzędzia i sposoby – udało mi się ominąć większość pośredników dzięki czemu jestem  producentem i bezpośrednim sprzedawcą swoich rzeczy, przez co mogę zaoferować Wam ręcznie robione przedmioty w niskiej cenie.

Może jesteś zainteresowany współpracą ze mną? Kupnem hurt? Może chcesz by zrobić w Twoim pokoju/klubie/tarasie instalacje ze świecących kryształów? A może zwyczajnie masz swój pomysł na jakąś rzecz, ale nie umiesz jej zrobić – pisz, dzwoń, kontaktuj się – z miłą chęcią zrobię coś specjalnego dla Ciebie 🙂

FAQ

Z czego są robione Twoje produkty?

W większości pracuję z żywicą epoksydową w różnej formie do której dodaje luminescencyjne pigmenty i barwniki by uzyskać oryginalne kolory i późniejsze kształty. Początkowo zajmowałem się wyrobami tylko z żywicy i świecących pigmentów, ale po czasie zakochałem się w mechanizmach zegarkowych, co chyba trochę widać 🙂

Na stonie możecie spotkać mechanizmy zalane w żywicy, jak również te „gołe” – same werki które osobiście spodobały mi się na tyle, że zostawiłem je w spokoju i w takiej formie w jakiej były kiedyś w zegarku.

Często robię też wisiorki czy breloki których bazą są stare, używane koperty zegarkowe – uważam, że całość się idealnie dopełnia, choć potrafi być problematyczna.

Oczywiście mam masę pomysłów które mam nadzieję, że będę mógł realizować w niedalekiej przyszłości. Jak coś wejdzie mi do głowy, ciężko to stamtąd wyciągnąć.
Planuję o wiele więcej działać z trytem – to jest rzecz która aktualnie niesamowicie mnie pociąga i chciałbym zrobić jak najwięcej produktów właśnie z tym izotopem.

Jak długo świecą Twoje wyroby i jak je naświetlić?

I tu musi paść moje ulubione „to zależy”. Bo to naprawdę zależy. Jako, że wszystkie rzeczy są ręcznie robione, ciężko dokładnie określić co do godziny długość świecenia.

Ale w skrócie:
– Przedmioty luminescencyjne (świecące) najlepiej naświetlają się światłem słonecznym lub UV. Sztuczne światło również je naświetla ale o wiele słabiej.
– Proces naświetlenia w pełnym słońcu jest bardzo szybki: wystarcza 5-10 sekund.
– Nawet przy pochmurnej pogodzie pigment się naświetla – potrzebuje wtedy więcej czasu, ale nadal będzie świecić.

– Proces oddawania światła trwa parę godzin, choć najbardziej intensywnie efekty utrzymuje się średnio od 4-10 minut. W całkowicie ciemnym pomieszczeniu, albo w nocy wyroby świecące potrafią delikatnie świecić nawet po 6-8 godzinach!

Inaczej jest z produktami które zawierają w sobie tryt. Ten izotop świeci ciągłym delikatnym światłem na zasadzie radioluminescencji, co oznacza, że nie trzeba go w żaden sposób naświetlać. Producenci i sprzedawcy trytu gwarantują co najmniej 10 lat świecenia – choć ten okres może być nawet dłuższy.

Czy zamiast breloka mógłbym/mogłabym dostać wisiorek?

Oczywiście! Każdy produkt widoczny na stronie nawet jeśli nie ma takiej możliwości wyboru przy przedmiocie mogę przerobić na wisiorek/kolczyki/brelok w zależności od preferencji. Jeśli na stronie nie ma możliwości wyboru, proszę śmiało pisać na mail bido.rekodzielo@gmail.com – postaram się zrobić wszystko, żeby klient był zadowolony.

Czy świecące produkty są niebezpieczne dla człowieka?

Absolutnie nie. Użyte Pigmenty luminescencyjne a także fiolki trytowe są bezpieczne w użyciu i całkowicie nietoksyczne . To samo tyczy się żywicy z której powstają breloki i wisiorki.

Oczywiście nie zachęcam do jedzenia któregokolwiek przedmiotu z mojej strony, ale ponownie – nawet w skrajnym przypadku gdy dziecko połknie jakiś produkt -nie ma zagrożenia życia w związku z tym choć skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą 😀

Zamówiony produkt różni się od tego widziałem/am na zdjęciu!

W niektórych przypadkach (o czym informuję przy wyborze produktu) wyroby mogą różnić się między sobą. Wszystko co wytwarzam jest rękodziełem – produktem wykonywanym własnymi rękoma a nie maszynowo co oznacza, że KAŻDY produkt będzie się różnić między sobą.

Ciężko mając wiele sztuk podobnego produktu osobno robić zdjęcia każdej poszczególnej rzeczy – dlatego przy wielu wyrobach które sprzedaję dodaję adnotację o możliwych różnicach w sprzedawanym przedmiocie.

Czy mogę sprzedawać Twoje wyroby u siebie w sklepie?

Ależ oczywiście! Jestem wyłącznym producentem wszystkich przedmiotów widocznych na stronie – jeśli to tylko możliwe, w przeciągu tygodnia jestem w stanie wyprodukować dużą ilość danego produktu, a co za tym idzie – zaproponować zadowalającą cenę hurtową by obie strony były zadowolone.

Mam możliwość wystawiania faktur VAT i zawsze zachęcam do współpracy.